VÁC V-162

ÜDVÖZLI ÖNT HONLAPJÁN A VÁCI REMÉNYSÉG EGYESÜLET GALAMBÁSZ SZAKOSZTÁLYA!


Emlék a Váci Galambászegyesületnek

 

ELŐSZÓ

 

Ezzel az írással a VÁCI Galambászoknak szeretnénk egy írásos emléket állítani a nevek közzétételével a jövő nemzedékének, és egyúttal a VÁCI Galambászok lelkes munkáinak eredményeit bemutassuk.

Az országos és a Váci kiállítások résztvevőinek nevét szeretném közzétenni.

Szeretném egyesületünk, a VÁCI Reménység Galambász szakosztályának jó hírét a jövőben is megőrizni.

 

Ez az írás nem biztos, hogy teljes lesz, ha van olyan VÁCI galambász, aki hozzá tud tenni nevet, illetve eredményt, amit a közérdeklődés tudomására kíván adni, tegye közzé!

 

- Első írásban: VÁCI kiemelkedő galambászokra szeretnék emlékezni:

                               Béres Ferenc 1969-2011-ig egyesületi tag, 1972-2011-ig egyesületünk elnöke

Egyesületünk régi tagjai, akik országos hírnévre tettek szert: Béres Ferenc, Jakab Ferenc, Kettler János, Reich András, Együd József, Fleischmann Ferenc, Garai Jenő, Neubrandt János, Frick István, Fuferenda János, Csereklye István,…és sokan mások.

 

Komáromi Bukó VÁCI története

Béres Ferenctől búcsúzik a VÁCI Egyesület

 

A Komáromi Bukó tenyésztése a török időkre nyúlik vissza, egy VÁCI Papp tenyésztette a rövid csőrű változatát. Komáromi bukóról és VÁCI tenyésztésről az 1900-as években szaklapok már említik a VÁCI galambtenyésztőket. Nagy tenyésztők egyike Béres Ferenc egyesületünk elnöke (1969-2011 tag, 1972-2011 elnök), akinek nagyon sok kiállításon díjazták a VÁCI Komáromi Bukót. Sok éven keresztül tenyésztette ezt az igen szép galamb fajtát. Amikor ott jártam mindig mutatott egy-egy kísérleti példányt is, többnyire Sirályka galamb keresztezését próbálta ki, ebből próbált vérfrissítést eszközölni. Ezek neveltetését sok Szarka galamb tartásával oldotta meg.

Béres Ferenc az 1970-es években országos kiállításon sok díjat szerzett. A 2010-es kiállításon Vácott is voltak kiállítás-győztes galambjai.

A komáromi Bukó tenyésztése igen munkaigényes, jelenleg a VÁCI tenyésztést Drajkó Imre képviseli. Váci kiállításon is igen jó galambokat mutatott be, de ott volt tavaly és idén is a Dunakeszin lévő kiállításon.

Szaklapok szerint a Komáromi Bukó Kárpát-medencében a középkorban keletről behozott színes rajzú galambok leszármazottja, több magyar keringővel együtt, pl.: félegyházi, Székesfehérvári, Szolnoki…stb.

A Komáromi Bukó tenyésztési helye a szaklapok szerint Vác-Komárom-Győr. Komáromi több rokon fajtája is megtalálható az országban, ilyen pl. Székesfehérvári Bukó, amelyből több pár-galambbal én is rendelkezem. Ennek tenyésztése könnyebb, nem kell dajka galamb hozzá és igen hasonló szépséggel bír.

A beltenyésztés negatív következményeit újabb fajták keresztezésével igyekeztek enyhíteni, illetve ellensúlyozni. Ezek voltak a Kőrösi keringők, Bécsi és Prágai rövidcsőrűek, amelyek a Sirálykával történt keresztezés következményeit még tovább bonyolították. Sok hibák jelentek meg, mint a lapos fejtető, csőr és a fésű hibák. Egyre inkább felütötte a fejét a tenyésztők körében az egyéni ízlés szerinti formálás. Ezt az ellentmondást a Győr, a Komárom, és Vác városában élő tenyésztők lelkes kis csapata felismerte és mindent elkövetett a rendezés érdekében. Hosszú előkészítő munka után 1960.május 8-án elkészült a Komáromi Bukó hivatalos fajtaleírása.

1972.június 30-án a szövetség székházában 37 fő taggal-váci kezdeményezésre-megalakult a Fajtaklub. 1978-ban már 60 fős tagsága volt ennek a klubnak.

Egyre szebb törzsek alakultak ki, egységes tenyésztésirány, tenyésztés és bírálat összehangolásával. Kialakult az idealizált forma, az új standardot el kellett fogadtatni az Európa Szövetséggel. A Komáromi Bukó igényes tenyésztői munkát kíván, a váci egyesület elnöke Béres Ferenc is az ország legjobb tenyésztői között van. Sajnos idős kora miatt ma már nem tud olyan mértékben a galambjaival foglalkozni, hogy kiállításokon vegyen részt.

A VÁCI Egyesület tiszteletbeli elnökének tekinti a jövőben is.

 

1972.06.30-án a szövetség székházában megalakult a Fajtaklub.

 Alapító tagok:

Béres Ferenc Vác

Frohmnn Ferenc Szombathely, Söptei u. 22.

Ivanovits Károly Dachau

Jakab Ferenc Vác, Dózsa Gy. u. 9.

Kettler János Vác, Ág u. 7.

Mezőfi Ferenc Székesfehérvár

 

Tagság:

Grósz Imre Győr, Szövetkezet u. 20.

Májer János Szigethalom, Szabadkai u. 62/a.

Sukola András Nemesócsa (SK) Fürdő u.349.

Soós Károly Nové-Zanky (SK)

Dr. Béres Endre Nak községben született 1943-ban

Fekete József Almásfüzitő

Pásztor György Komárom, Arany J. u.57.

Grósz Imre Győr

Takács Róbert Pécs

Vagyóczki Imre Ráckeve

Bíró János Budapest, Lenvirág u. 59.

Futó Gábor Budapest, Március 15. u. 53.

Lipóczki János Alsógöd, Tóth Á. u. 30/b. (06-27-331-299)

Péntek Dezső Győr, Sajó u. 27.

Mezőfi Ferenc Székesfehérvár, Fűtőház u. 6. (06-22-319-495)

Scheller Ferenc Győr, Külső Árpád u. 47.

 

Komáromi Bukó

Komáromi Bukó keringő az egész világon elterjedt galambfajta. Sok régi szakkönyv írt erről a fajta galambról. Többek között Friedrich 1896-ban, Dorigen 1923-ban és Peemoller 1936-ban. A magyar írók Balassa György 1901-ben kiadott könyve az akkori idő szakírói közül tudásával kiemelkedett.

Másik adatforrásként Moldvai Ferenc 1938-ban Kolozsváron megjelent könyve szolgál.

Az ókori Föníciából terjedt el kultuszunk időszámításunk első évezredében a gyarmati országokban Balassa Szerint az 1600-as években Európában. A török időkben már Szeged városában voltak galambok.

Moldvai Ferenc feljegyzése szerint Európában 25-30 galambfajtát török eredetűnek tartanak. Valamikor a Szegedi és Komáromi egytípusú galambok voltak. Az 1800-as évek végén bukóról Vácott, mint kerge galambokról beszéltek. Ezek a váci galambok valójában Komáromiak voltak. Komáromi bukó a váci hajókon is megtalálható volt, az 1900-as években a hajósoknak is kedvence volt.

 

A VÁCI tenyésztők legnépszerűbb galambjai a múltban és jelen időben-ezeknek a fajtaleírásai.

                A Komáromi a Föld minden részén megtalálható.

A múltban Komáromi Bukó és (Pöltl) Budapesti magasröptű galamb volt Vácott a legelterjedtebb. Ma már több fajtát tartanak Vácott, ilyenek:

                Kiskunfélegyházi, Székesfehérvári, Sirályka, Német kiállítási Post, Magyar Páva, Pesti Kék keringő… stb.

 

Magyar Fajták, fajtaleírásai :

1.)    Komáromi Bukó:

Származási helye: A történelmi Magyarország területén, a Duna menti városokban (Győr, Komárom, Vác) tenyésztették ki. A fajtaleírás utolsó elfogadtatásának éve 2009. (A Fajta leírás 1901-ben volt az első Balassa György könyvében)

Fajtacsoportok: Keringő galambok (IX.)

Jellegzetes fajtajegyek: Közepes nagyságú, fésűs fejű, feszes, dús tollazatú galambfajta. A közepes hosszúságú lábakon nyugvó, zömök törzs az izmos, kissé emelt mellből indulva enyhén lejt a  farok felé. A galamb testmagassága a hosszúságával közel megegyező. Feje viszonylag nagy, tojásdad formájú, minden irányban lekerekített. Homloka magas, telt, függőleges irányú. A fejen, közvetlenül a tarkó alatt széles, tömött, többsoros, kissé hátradőlő félkör alakú (kagyló) fésű helyezkedik el, amely megszakítás nélkül a nyakoldalak 1/3-ig láncot alkotva húzódik le. A fésű felső éle a szemből felső vonalánál nem emelkedik magasabbra. A szeme nagy, enyhén kidomborodó. Az írisz színe gyöngyszínű, a szívhátúak esetében sötét (bükkönnyszem). A szemgyűrű kétsoros, piros színű. A csűr rövid, tőben vastag, zárt. Hossza és szélessége megegyező. Függőlegesen lefelé irányuló. A kormánytollak száma 12. színváltozatok: egyszínűek, csaposak, szívhátúak, tigristarkák, babosak, sokszínűek. Gyűrűnagyság: 7 mm.

 

2.)    Budapesti Magasröptű keringő(Pöltl):

Származási hely: Magyarország, Budapest és környéke.

Fajtacsoport: keringő galambok (IX.)

Ezt a fajtát 1907-ben kezdték meg a Pöltl fivérek.

Jellegzetes fajtajegyei: Méreteiben arányos, közepes testnagyságú, élénk vérmérsékletű, zárt falkában hosszan és igen magasan szálló keringő fajta. Testhossza a begytől a kormánytollak végéig 24-27 cm, magassága 20-24 cm. Testének tengelye a farok felé közepes mértékben lejt. A fej sima, élek és sarok nélküli. A szem enyhén vérerezett gyöngyszem, kétsoros, kékesszürke szemgyűrűvel. A csőr középhosszú 15-17 mm, többen erős.

Színváltozatok: gólyások, koszorúsnyakúak szegett szárnyakkal, koszorúsnyakúak fehérek, szalagosak, tiszta fehérek. Minden változatban elfogadottak a „harisnyások” is. Gyűrűnagyság: 7 mm.

 

VÁCI Galambászok Országos Kiállítása

VÁCI Galambászok az 1960-as években már aktívan részt vettek az országos kiállításokon. Tudomásom szerint VÁCI viszonylatban a Komáromi Bukó, a Budapesti magasröptű volt a legnépszerűbb galamb, de még a Magyar Szarka keringő is megtalálható, ezt főleg a Komáromi nevelésére tartották.

1969 –  Béres Ferenc, Bacsó B. u. 42.

                Durai Gyula, Hattyú u. 10.

                Jakab Ferenc, Dózsa Gy. u. 9.

                Verner József, Mártírok u. 26.

                Vogel János, Magyar u. 6.

 

1973-01. 19-20-21. Magyar Galambtenyésztők Szövetsége

                                               Jubileumi Galambkiállítása

                                               (Városliget 5.sz.pavilonjában)

 

VÁCI résztvevők: Balogh Lajos, Vác, Buki sor 20.

                                    Béres Ferenc, Bacsó B. u. 42.

                                    Együd József, Mályva u. 7.

                                    Jakab Ferenc, Dózsa Gy. u. 9.

                                    Kettler János, Liliom u. 18.

                                    Kovács János, Derecske dűlő u. 18.

                                    Oroszki Ferenc, Mária u. 5.

 

M.G.SZ. Országos Galambkiállítás

1971.02.12-13-14-én

Budapest, Városliget, 43.sz. pavilonjában

Béres Ferenc, Bacsó Béla u.42.

 

 

M.G.SZ. Tagegyesület Levelezési címe:

VÁC- Durai Gyula, Vác, Hattyú u. 10.

VÁC- Fábián Ferenc, Vác, Csángó u. 4.

1971-ben két szakosztály működött Vácott.

 

Mai szakosztály a Fábián Ferenc vezette szakosztály:

                1972-től Béres Ferenc elnök szakosztály működik a mai napig is.

 

Budapest, 1974.01.25-26-27.

37.sz. Pavilonban, Budapest, X. Albertirsai út 10.

                Béres Ferenc, Vác, Bacsó B. u. 42.

                JakabFerenc, Vác, Dózsa Gy. u. 9.

                Kettler János, Vác, Ág u. 7.

                Oroszki Ferenc, Vác, Mária u. 5.

                Tóth István, Vác, Népek barátsága u. 12.

 

1977.12.9-10-11.

BNV. 40.sz. pavilonjában

X. Dobi István út 10.

                Béres Ferenc, Bacsó B. u. 42.

                Duray Gyula, Tavasz u. 9.

                Együd József, Mályva u. 7.

                Garai Jenő, Kossuth u. 37.

                Haár Zoltán, Csákai u. 34.

                Halafi Géza, Csatamező u. 27.

                Hofstedter Mihály, Bácskai u. 34.

                Huszár Sándor, Csatamező u. 27.

                Jakab Ferenc, Dózsa Gy. u. 9.

                Kitlinger Kálmán, Csatamező u. 75.

                Rácz József, Sirály u. 20.

VÁCI ELNÖKÖK

-          Durai Gyula, Tavasz u. 9.

Titkár

-          Márton Lajos, Aranyka u. 32.

 

1979.

                Béres Ferenc, Vác, Bacsó B. u. 42.

                Haár Zoltán, Bauer M. u. 42.

                Frick István, Kossuth u. 26.

                Reich András, Viola u. 10.

 

1982.01.16-17. Budapest, XV. Horváth M. u. 2.

Komáromi Bukó fajtaklub vezetősége:

Ivanovics Károly                              Oláh Imre

                            örökös díszelnökök

id. Jakab Ferenc

                korelnök

Jakab Ferenc                                    Bíró János

klub-titkár                                          ügyintéző

Ellenőrök: Péntek Viktor             Tóth Miklós

  Területvezetők:

  Bíró János, Budapest

  Turkovics Sándor Győr

  Könyves Kálmán Komárom

  Takács Róbert Pécs

  Görög István Székesfehérvár

  Frohmann Ferenc Szombathely

  Noé József Vác

 

Komáromi Fajtaklub: VÁC

Együd József Vác, Mályva u. 7.

id.Jakab Ferenc Vác, Dózsa Gy. u. 9.

Jakab Ferenc Vác, Dózsa Gy. u. 9.

Kettler János Vác, Ág u. 7.

Noé József Vác, Nagykörút 96.

 

Fekete József Almásfüzitő

Pásztor György Komárom

Grósz Imre Győr

Takács Róbert Pécs

Vagyóczki Imre Ráckeve

Dr.Béres Endre 1943. Nak községben született

Jakab Ferenc, Vác, Dózsa Gy. u. 9.

Bíró János Budapest, Lenvirág u. 59.

Futó Gábor Budapest, Március 15. u. 53.

Lipóczki János Alsógöd, Tóth Árpád u. 30/B. (331-299)

Kettler János Ág u. 7.

 

Könyves Kálmán

Komárom, Kelemen László u. 30.(34/341-079)

Mezőfi Ferenc

Székesfehérvár, Fűtőház u. 6.

22/319-495

Péntek Dezső

Győr, Sajó u. 27.

Pásztor György

Komárom, Arany J. u. 57.

Schller Ferenc

Győr, Külső Árpád u. 47.

 

VÁCI Tenyésztők Országos díjazottai

1985.     VÁC

                Bártfalvi László Kép u. 12.

                Béres Ferenc Damjanich u. 9.

                Bogdán Sándor Radnóti u. 42.

                Danics Sándor Mauricze u. 8.

                Duray Gyula Tavasz u. 9.

                Fleischmann Ferenc Rákóczi u. 11.

                Fleischmann László Rákóczi u. 11.

                Haár Zoltán Bauer M. u. 36.

                Jakab Ferenc Dózsa Gy. u. 9.

                Kettler János Ág u. 7.

1986.

                Bártfalvi László Vác, Kép u. 12. (Budapesti Magasröptű)

                Béres Ferenc Damjanich u. 9. (Komáromi Bukó)

                Csereklye István Felszabadulás u. 14. (Angol Szarka)

                Haár Zoltán Bauer M. u. 36. (Magyar Szarka)

                Jakab Ferenc Dózsa Gy. u. 9. (Komáromi Bukó)

                Kettler János Ág u. 7. (Magyar Szarka)

1986-> 6 fő   –   2 fő- Komáromi Bukó

                               1 fő- Budapesti Magasröptű Keringő    

                               1 fő- Angol Szarka

                               2 fő- Magyar Szarka

 

1986-os Országos Kiállítás helye:

Budapest, X. dobi István u. 10.

HUNGEXPO „D” pavilon

1986. 11. 14-16.

Bártfalvi László Vác, Kép u. 12.

Béres Ferenc Vác, Damjanich u. 9.

Csereklye István Vác, Felszabadulás u. 14.                          Jakab Ferenc Vác, Dózsa Gy. u. 9.

Duray Gyula Vác, Tavasz u. 9.                                                   Kettler János Vác, Ág u. 7.

 

KIÁLLÍTÁSOK VÁCOTT

 

1.)    Galamb kiállítások Vácott

V.162.~(1965-ben alakult meg)

- 1969.01.18-19. – VÁCI NAPLÓ 1969. 01. 22. -szerda-

271 kiállított galamb

Kossuth téri egyesületi helyiségben

Fajtagyőztesek: Balogh Lajos

                               Komáromi Vörös hímje

                               Béres Ferenc

Komáromi sárga Tojó

Buzna László- csapos pörtli tojó

Fleischmann Ferenc- Budapesti röppgólyás hímje

Imre János King

Kettler János- Sirályka hímje és tojó

Kolozsváry János- Magyar Szarka (Fekete) Tojó

Kovács János- Blomdinetta tojó

Szabics Ferenc- Magyar Szarka (Fekete) hímje

Varecza Pál- King hím+tojója

 

 

VÁCI Hírlap: 1982. 01. 17. vasárnap

Váci 162 Galambsport Egyesület:

1965-ben alakult- jelenleg 40 fő (1982)

                Béres Ferenc 1972 óta az egyesület elnöke

214 galamb – 14 fajta

-          Országos –

Röpversenyeken: Várnagy Béla

                                     Fleischmann ferenc

-          Röpszakosztály

Legjobb tenyésztői:   Fleischmann Ferenc

                                         Frikk István

                                         Neubrandt János

                                         Reich András

                                         Vígh Ferenc

-          Dísz szakosztály:         Béres Ferenc

          Kettler János

          Noé József

          Együd József

-          Haszon galamb:         Garai Jenő

         Maros Lajos

          Rácz József

          dr.Buzna László (ügyintéző,pénztáros)

 

2.)    VÁCI Hírlap: 1983.01.28.

162.VÁCI csoportja jól sikerült kiállítást rendezett Kossuth téri Spartacus-helyiségében.

25 tagja 15 fajtát mutatott be.

-260 galambból 10 fajtagyőztest és 36 kiváló minősítést ért el.

A legeredményesebb tenyésztők:

-Béres Ferenc, Noé József, Együd József, Danicz Sándor és fia, Haár Zoltán, Bogdán Sándor, Kettler János, Psenák László, Fleischmann László és Lichtenberger Ferenc.

-Volier röptében: Fleischmann Ferenc, Várnagy Béla, Reich András.

 

VÁCI Hírlap 1985.01.17. csütörtök

-162.sz. Egyesület

-276 galamb-52 kiváló-16 fajta győztes

- Az egyesület tenyésztői: Danicz Sándor, Danicz Péter, Jakab Ferenc, Fleischmann Ferenc, Székes Géza, Garai Jenő, Haár Zoltán, Psenák László, Reich András, Lichtenberger Ferenc, Péter Péter, Kovács János, Som János, Vígh Ferenc, Kettler János, Bogdán Sándor, Hazafi Géza, Galba Tamás

A VÁCI galambtenyésztők évről évre egyre szebb példányokat mutatnak be.

VÁCI Hírlap 1987.02.02. hétfő

162.sz. Egyesület

-230 galamb-32 kiváló

Fajtagyőztesek: Bártfalvi László

                               Danicz Péter

                               Danicz Sándor

                               Csereklye István

                               Jakab Ferenc

                               Kettler János

                               Hazafi Géza

                               Fleischmann László

                               Lichtenberg Ferenc

                               Garai Jenő

Kiváló:                  Bártfalvi László

                               Fleischmann Ferenc

                               Zsóka János

                               Kovács Sándor

                               Zachár Lajos

                               Együd József

                               Csepregi József

                               Vígh Ferenc

                               Bogdán Sándor

                               Galba Tamás

VÁCI Hírlap 1989.01.13. szerda

162.sz. Egyesület

22 kiállító- 264 galamb – Vác, Kossuth tér

22 fő tenyésztő- 20 fajta galamb-264 galamb

-          Bárfalvi László koszorús keringője fajtagyőztes lett

-          Röpdében elhelyezett galambokkal ugyanebből a fajtából Bogdán Sándor első helyezést ért el

-          Kiváló eredményt ért el galambjaival: Béres Ferenc, Jakab Ferenc, Kettler János, Rácz József, Kovács János, Hazafi Géza, Kittlinger Kálmán, Danicz Sándor, Garai Jenő, Frick István, Reich András

 

VÁCI Galambászok névjegyzéke

 

 

-          A múlt és jelen részletei régi újságok, könyvek és emlékek alapján íródtak.

 

Nekem a Viola utcában Reich András volt a nagy galambász. Sok szép pörtlit és csapos galambot kaptam tőle. Mivel én is a Viola utcában nőttem fel, sokat jártam gyerekkoromben a szomszéd utcában is, ott Együd Józsefnek voltak Komáromi Bukó galambjai.

Gyerekkoromban voltak Posta galambjaim, és abba az időben Zsigmond Tibor barátommal együtt fociztunk a VÁCI VASUTASBAN.

Az iskola végén felszámoltam a galambokat a tanulás végett, majd jött a katonaság.

1985 körül újra kezdtem a galambozást, röpgalambokat, majd később az újpesti  piacról hoztam Magyar Páva galambot.

2005-től színes galambjaim is vannak, Székesfehérvári Bukó-ezt könnyebb tenyészteni, mint a Komáromit.

Gyerekkoromban az öregek sokat meséltek a kiállítási galambjaikról, meg a röpversenyekről.

Ebben az időben nagy galambásznak számítottak: Reich András, Együd József, Jakab Ferenc, Kettler János.

Ezen kívül még sok nevet említhetnék, abban az időben én többször náluk jártam. De, hogy a többi név se maradjon ki igyekeztem az újságokban megjelent írások alapján a többi nevet is felderíteni, ezekben az egyik kiemelkedő Béres Ferenc egyesületi elnök (1972-2011).

 

 

VÁCI.- V.162-es Galambász Szakosztály Dísz-röp.-és haszongalamb tagokból áll.

Az egyesület több kiemelkedő taggal rendelkezik. Ezek a tagok sokat tesznek az egyesületért. Ezeknek az embereknek mindnek megvan a feladata az egyesületen belül.

-          Csereklye István pénztáros, küldött, az egyesület képviselője a szövetségben. Kitűnő Német kiállítási galambokkal rendelkezik.

-          Fuferenda János, az egyesület segítője. Minden esetben lehet számítani rá. Magasröptű Pesti Kék tenyésztője, országos kiállításon külön díjban részesült.

-          Neubrandt János pénzügyi ellenőr az egyesületnél, több évtizede tagja az egyesületnek. Budapesti Magasröptű tenyésztője, sok kitűnő eredménnyel rendelkezik a rendelkezik a röpp versenyeken is.

-          Drajkó Imre titkár. Komáromi Bukó tenyésztője. Vácon az egyetlen, aki Béres Ferenc után a legszebb Komáromikkal rendelkezik. Vácon a Komárominak nagy hagyománya van, tenyésztése nem egyszerű feladat, dajka galamb tartása szükséges hozzá, ezekhez kívánok sok sikert és nagy kitartást.

-          Frick István évtizede a VÁCI egyesület tagja, a 80-as években már kitűnő eredményekkel rendelkezett. Részt vett az Országos kiállításokon és röp versenyeken. Az egyesület egyik kimagasló Budapesti Magasröptű tenyésztője.

Egyesületünk

Galba Tamás, a Szakosztály vezetője – szervezésben nagy részt vállal, Váci Vigalom szervezésének oszlopos tagja

Kitlinger Kálmán: egyesületünk oszlopos tagja, szép Egri Kék galambjait több néző, látogató kedvenc galambjaiként mutatja be több éve.

Gönczöl Ferenc: Egyesületünk tagja, támogatója. Kiállításunk legjobb galambjával rendelkezik. Budapesti tollaslábú gólyás galambja a 2012-es kiállításon 97 pontot kapott.

Cseri László: Egyesületünk új tagja, lelkes támogatója több éve egyesületünknek. 2012-től King galambjaival részt vett a kiállításunkon szép eredménnyel.

Gáspár József: Egyesületünk támogatója, a 2012-es kiállításra szép és mutatós katalógust készített, amit ez úton is az egyesület nevében köszönjük. Texán galambjai szép eredményt értek el a kiállításunkon.

Pajor György: Egyesületünk lelkes tagja, szép galambjai üde színfolt a kiállításokon. (Lengyel hiúz, Magyar Fodros)

Szűcs Gábor: Egyesületünk lelkes tagja, a 2012-es kiállításon szép rajzokkal, díszítésekkel járult hozzá kiállításunk színvonalának emeléséhez.

Vörös Jenő: Egyesületünk oszlopos tagja, segítője, Magyar Szarka Keringő, Posta, King galambok tenyésztője. 2012-ben Magyar Szarka galambjaival szép eredményt ért el. Sok egészséget kívánok

további munkájához.

Szalai Róbert: Egyesületünk tagja, Komáromi szívhátú Bukó, Fodros galamb tenyésztője

Hegedűs János: Magyar deres, Székesfehérvári Bukó, Csepeli hófehér, Magyar Páva tenyésztője

 

V.162.sz. Egyesület várja azokat

-          a galambászokat, akik részt kívánnak venni az egyesületi kiállításokon

-          minden galambászt, aki szereti a közösséget, és nyitott arra, hogy egy jó hangulatú társaság tagjaként vegyen részt Egyesületünk munkájában

Várjuk a jelentkezőket a VÁCI Reménység Székházában minden hónap első péntekén 17.00. órakor tartandó taggyűlésünkön.

Telefonszám: Hegedűs János (egyesület elnöke)

 06-30-989-5506

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 18
Tegnapi: 1
Heti: 19
Havi: 49
Össz.: 21 562

Látogatottság növelés
Oldal: Emlék a Váci Galambászegyesületnek
VÁC V-162 - © 2008 - 2024 - vacigalambasz.hupont.hu

Ingyen weblap készítés, korlátlan tárhely és képfeltöltés, saját honlap, ingyen weblap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »